Kas slepeni iespaido jūsu viedokļus

Jocīgi faktori, kas slepeni iespaido jūsu viedokļus:

Viedoklis ir tas, kas vai nu mūs padara atšķirīgus, vai par pūļa sastāvdaļu. Mēs dalāmies viedokļos par visdažādākajām lietām visdažādākajās situācijās. Protams, ka mūsu viedokļi tiek ietekmēti. Visvienkāršākais piemērs ir reklāmas.

Taču jūs būsit pārsteigti, uzzinot, ka mūsu viedokli var ietekmēt arī gluži ikdienišķi apstākļi vai notikumi, piemēram…

Tavs vārds var iespaidot tavas galvenās dzīves izvēles

Ja cilvēku vārdus sasaistītu ar dzīvesvietām, visticamāk, atklātos, ka Daugavpilī dzīvo procentuāli vairāk Daiņu, Ventspilī Ventu, bet Valmierā — Valteru. Tas tāpēc, ka cilvēki, šķiet, izvēlas dzīvot vietās, kuru nosaukumi ir līdzīgi viņu vārdiem. Turklāt tas nebūt nav viss.

Piemēram, 2000. gada ASV prezidenta vēlēšanās cilvēki, kuru uzvārds sākās ar B vairāk balsoja par Džordžu Bušu, bet G uzvārdi vairāk simpatizēja Alam Goram. Ne tikai tas – arī Volstrītas baņķieri sliecas vairāk uzticēties firmām, kuru nosaukums sasaistās ar to vārdu — piemēram, Maiks vairāk mīlēs Microsoft, un tā tālāk.

Pārbaudiet sevi pats – vai jūs nestrādājat firmā, kas sākas ar jūsu vārda pirmo burtu? Vai jūsu specializācija nesaistās ar vārdu (jurists Juris). Angliski runājošajās valstīs, piemēram, neproporcionāli daudz zobārstu (*dentist*) ir ar vārdu, kura pirmais burts sākas ar D.

Ideja aiz šī ir vienkārša. Mēs visur meklējam līdzības sev (piemēram, meklējot vārdabrāļus Googlē), tāpēc pat neloģiskas līdzības liek mums pozitīvāk uztvert kādu lietu vai cilvēku.