Vai ņemt kredītu biznesa uzsākšanai?

Ir teiciens, ka “nauda ir visa ļaunuma sakne”, tomēr, runājot par biznesa uzsākšanu, bez naudas ir neiespējami iztikt. Biznesa uzsākšana prasa lielus līdzekļus, un vairums topošo uzņēmēju kā vienu no galvenajiem līdzekļu iegūšanas veidiem uzskata bankas finansējumu, tomēr vienmēr aktuāls jautājums ir par to, vai tiešām ņemt kredītu biznesa uzsākšanai?

Nozīmīgākais solis – starta kapitāla iegūšana

Par savu uzņēmumu un iespēju strādāt par tā vadītāju sapņo daudzi – tā ir iespēja pašam pieņemt lēmumus, izvēlēties darbiniekus, kontrolēt situāciju, strādāt sev, nevis citiem, ja paveicas, arī nopelnīt vairāk. Tomēr tikai pašiem apņēmīgākajiem pietiek gribasspēka un drosmes spert soli uz sava uzņēmuma veidošanu. Ja arī Tu esi izlēmis uzsākt savu biznesu, pirmais solis ir saprast, cik daudz un kādas būs nepieciešamās investīcijas. Šajā brīdī vairums jauno uzņēmēju saskaras ar lielu šķērsli – starta kapitāla iegūšanu. Principā ir 3 pamata veidi, kā iegūt sākotnēji nepieciešamos līdzekļus:

  • Izmantojot savus uzkrājumus;
  • Aizdevums bankā vai pie nebanku kreditoriem;
  • Pārliecinot investorus jeb biznesa eņģeļus par savas idejas potenciālu.

Protams, starta kapitāla lielums ir atkarīgs no Tavas idejas un biznesa specifikas – ja izlemsi sniegt kādu pakalpojumu, iespējams Tev nebūs nepieciešams liels finansējums, tomēr, ja vēlies uzsākt ražošanu, kur būs nepieciešamas iekārtas un aprīkojums, nepieciešamā finansējuma apjoms būs ievērojami lielāks.

Lai iegūtu kredītu biznesa uzsākšanai, Tev nepieciešams labs biznesa plāns

Kredīta ņemšana biznesa uzsākšanai ir ļoti riskanta, jo Tu nevari zināt, kā Tavam biznesam ies. Tomēr, ja Tev nav tik lielu uzkrājumu vai neesi varējis pārliecināt kādu investoru ieguldīt līdzekļus Tavā projektā, kredīts var būt Tava vienīgā iespēja attīstīt savu ideju. Kredītu Tev ir iespēja iegūt gan bankā, gan pie nebanku kreditora vai kādā no attīstības finanšu institūcijām.

Bankas, kā zināms, ir ļoti piesardzīgas attiecībā uz jaunu uzņēmumu finansēšanu, tādēļ ne mazums jauno uzņēmēju saskaras ar lielām grūtībām iegūt aizdevumu. Pirmais solis bankas finansējuma iegūšanai ir laba biznesa plāna sagatavošana – bankas kredīta speciālisti izvērtēs Tavu biznesa plānu un, balstoties uz to, nolems, vai piešķirt Tev kredītu biznesa uzsākšanai.

Ja banka neizlemj Tev piešķirt specializēto kredītu biznesa uzsākšanai, Tev vienmēr ir iespēja pieteikties patēriņa kredītam – tas var būt aizdevums ar nedaudz lielākām procentu likmēm, bet, ja esi pārliecināts par savu ideju – tas var būt labs finansējuma avots. Patēriņa kredītus piedāvā arī nebanku kreditori.

Pirms aizņemies, veic rūpīgu tirgus izpēti un analizē visus aspektus

Sava biznesa uzsākšana var būt ļoti aizraujošs process, tomēr viena no veiksmes atslēgām ir rūpīga tirgus izpēte, lai saprastu savas idejas potenciālu, tās realizēšanai piemērotāko vietu un laiku. Velti daudz laika un enerģijas tieši šo aspektu izanalizēšanai, pārliecini banku vai citu investoru par savas idejas dzīvotspēju un sāc savu biznesu!